Licznik odwiedzin (unikalnych)

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj128
mod_vvisit_counterWczoraj167
mod_vvisit_counterTen tydzień794
mod_vvisit_counterOstatni tydzien1228
mod_vvisit_counterTen miesiac794
mod_vvisit_counterOstatni miesiac5497
mod_vvisit_counterWszystkie dni352363

Gosci na stronie: 3
Twoj adres IP: 3.235.56.11
,
Dzisiaj: 05 sierpień 2021

Strona główna

WITACZE W RĘBISZOWIE

                                      

 

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Pogórza i Gór Izerskich „ZAKWISIE” zrealizowało zadanie z zakresu działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych pod nazwą „Witacze w Rębiszowie – jesteśmy już we wsi odnowie”. Całkowity koszt przedsięwzięcia to kwota 5600 zł, na którą składa się dotacja z Urzędu Miasta i Gminy Mirsk w wysokości 616 zł oraz dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w kwocie 4984 zł.

Z otrzymanych pieniędzy zostały wykonane trzy tablice z napisem „RĘBISZÓW WITA” tzw. witacze i tablica informacyjna – mapa. Witacze zostały rozmieszczone na wjeździe do Rębiszowa od strony Mirska, Grudzy i Proszowej, natomiast mapa na placu przed świetlicą wiejską. Realizację naszego zadania podzieliliśmy na etapy. W pierwszej kolejności dokonaliśmy posadowienia tablicy przed świetlicą wiejską, na której w późniejszym czasie została zamieszczona mapa. Było to wielkie wyzwanie, ponieważ tablica z zamontowanymi do wbetonowania kotwami miała ok. 3,7 metra wysokości, ok.2,3 metra szerokości i dość duży ciężar. Jednak dzięki pomysłowości i sprzętowi mieszkańców naszej wsi zadanie okazało się proste do wykonania. Po wykonaniu witaczy przyszedł czas na ich osadzenie. Najpierw przygotowaliśmy teren, zostały powycinane zakrzaczenia i wykonane wykopy a następnie wbetonowane stojaki. Ostatni etap naszych prac to montaż samych tablic i mapy. Podział zadania na etapy dał możliwość zaangażowania się większej liczby mieszkańców. Pragnę gorąco podziękować niżej wymienionym osobom: Józefowi i Markowi Mucha, Krzysztofowi Wiśniewskiemu, Stanisławowi Sondejowi - za pomoc w wykonaniu tablicy, Zbigniewowi Sadocha i Krzysztofowi Sokołowi za przekazanie materiałów budowlanych, Aleksandrze, Przemysławowi i Kacprowi Cybulskim , Grzegorzowi i Bartłomiejowi Oniszczuk, Zbigniewowi Wiśniewskiemu, Elżbiecie i Jakubowi Kuchciak, Piotrowi Węcławowiczowi, Andrzejowi Woźniakowi, Łukaszowi Hryciewowi, Tomaszowi Gackiemu, Januszowi Barańczukowi, Piotrowi Kubikowi za prace przy posadowieniu tablicy i witaczy, Edycie Hryciew i Edycie Kardasiewicz za zgromadzenie informacji o naszej miejscowości, Andrzejowi Woźniakowi i Wiesławowi Biernatowi za udostępnienie zdjęć Rębiszowa. Firmie Świat Reklam za projekt graficzny witaczy i mapy.

Nasze zadanie zrealizowaliśmy dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Mirsk oraz Województwa Dolnośląskiego . Serdeczne podziękowania składam również na ręce Pani Joanny Trudzińskiej –Gminnego Koordynatora Odnowy Wsi, za nadzór i pomoc przy opracowaniu projektu.

                                                                                                                                                                       Lider Grupy Odnowy Wsi

                                                                                                                                                                               Piotr Cybulski

                                                                                                                                                                                                                    

joomla template 1.6