Licznik odwiedzin (unikalnych)

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj28
mod_vvisit_counterWczoraj172
mod_vvisit_counterTen tydzień394
mod_vvisit_counterOstatni tydzien1304
mod_vvisit_counterTen miesiac1932
mod_vvisit_counterOstatni miesiac5005
mod_vvisit_counterWszystkie dni290661

Gosci na stronie: 3
Twoj adres IP: 54.160.19.155
,
Dzisiaj: 11 sierpień 2020

Strona główna

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA 2014

21 czerwca w sobotę odbył się coroczny festyn NOC ŚWIĘTOJAŃSKA. Tym razem pod hasłem „UPLEĆ WIANEK W ŚWIĘTO JANEK" Pogoda była dość figlarna, przechodzący front atmosferyczny niósł chłodne i wilgotne powietrze, ale my nie daliśmy za wygraną i postanowiliśmy się świetnie bawić..
Wystartowaliśmy o godz.16 00 meczem orliki kontra rodzice. Ileż emocji dostarczył ten mecz! Dopiero rzuty karne rozstrzygnęły jego wynik , wygrali rodzice, jednak sędziowie dopatrzyli się pewnych nieprawidłowości. Otóż  w drużynie rodziców zagrał dziadek (a nie rodzic) co spowodowało utratę pierwszego miejsca na korzyść dzieci. Zawodnicy obu drużyn zostali uhonorowani okolicznościowymi medalami. Podczas całej imprezy nie zabrakło innych równie ciekawych i emocjonujących konkurencji takich jak: rzut gumo filcem w okno sąsiada , piłowanie drewna na czas, przeciąganie liny, rzut wiankiem do celu , czy slalom na miotłach . Okazało się , że miotała użyta do przeprowadzenia tej konkurencji była super odrzutowa i któraś z wiedźm na niej odleciała - mamy nadzieję , ze wróci do nas za rok. Odbył się również konkurs na najładniejszy wianek, ale ze względu na to , że wszystkie wianki były bardzo ładne jury nagrodziło wszystkie Panie z wiankami.
Hitem naszego spotkania było pojawienie się pięknie odrestaurowanej ciężarówki z 1935 roku. Właściciel pojazdu, Pan Wiesław opowiedział jego historię a dzieciom zrobił wielką frajdę wożąc je po placu.
Zadbaliśmy również o atrakcje kulinarne: były słynne ziemniaki z parnika serwowane przez Krzysztofa i Leszka , Rębiszowski chleb ze smalcem ( z tego miejsca pragniemy podziękować Panu Andrzejowi Woźniakowi , który co roku obdarowuje nas chlebem) , kiełbaski , bigos oraz pyszne ciasta upieczone przez mieszkanki Rębiszowa.
Nie zabrakło oczywiście dobrej- jak zwykle tylko polskiej muzyki i tańców.  Wystąpił dla nas teatr Mała Scena z Gimnazjum w Starej Kamienicy, a młodzież z ZSLG z Mirska w krótkim programie przypomniała nam o 25 rocznicy pierwszych wolnych wyborów w naszym kraju. W tym roku odwiedzili nas : Burmistrz Miasta i Gminy Mirsk-Andrzej Jasiński , Radni Rady Miejskiej Gminy Mirsk- Bartosz Baszak, Zbigniew Puchalski i Stanisław Babik. Odwiedziła nas również Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, ale przede wszystkim byliście Wy mieszkańcy Rębiszowa i okolicznych miejscowości, przynieśliście ze sobą pogodę ducha i dobry humor dzięki czemu dobra zabawa trwała do późnych godzin nocnych.
Podziękowania dla organizatorów imprezy: Rady Sołeckiej , Grupy Odnowy Wsi, OSP KSRG Rębiszów, LZS SKALNIK Rębiszów oraz wielu mieszkańców Rębiszowa. (zdjęcia z imprezy w zakładce Janki 2014-galeria)

 Tuż przed pierwszym gwizdkiem.

Wręczenie medali

 

joomla template 1.6